Як відійти від паніки та постійного страху та налаштуватися на життя після війни

постійний страх
Психологиня та постійний експерт програми «Ранок з Україною» на каналі «Україна» Олена Адамова дала чіткі поради, як прокласти шлях від сьогоднішніх реалій до світлого майбутнього.

Кожному з нас потрібно прокласти правильний шлях від того, що є тут і зараз, до світлого завтра, яке незабаром настане. Там не буде війни та пострілів, але ми з вами за звичкою здригатимемося під шурхіт і стукіт сусідів зверху. Нам потрібно максимально відійти від цього психологічного навантаження, яке нависло над нами сьогодн.

Для цього експерт рекомендує:

  • відкрити нотатки або взяти ручку та зошит і записати все, що спадає на думку на теми: «Що я робитиму завтра?» і «Що робитиму після війни?»;
  • дати собі відповідь: «Що хорошого в цьому дні?» Так, у війні складно знайти щось хороше, але можливо, ви перестали ходити на роботу, яка дратує і зрозуміли, що потрібно її змінити, можливо, у вас з'явився шанс побути з близькими або проявити себе в чомусь, допомагаючи іншим, або ж познайомиться з добрими людьми;

  • знайти свій «сенс жити далі». Читайте мотивуючі книги та дивіться фільми. Шукайте в собі сили почати життя наново, але з певним сенсом;

страх

  • знайти собі корисну справу. Якщо ви сидите вдома, подумайте, чим ви можете бути корисними звичайним людям, пенсіонерам, тваринам або військовим і запишіться волонтером – це буде ваш сенс життя на завтра;
  • спілкуватися з людьми – листуватися, підтримувати одне одного – це шанс потоваришувати, зміцнити дружбу або навіть завести стосунки.

Наразі головне для кожного – знайти свій «сенс вижити»! Ви повинні вижити за цих умов! Наприклад, якщо у вас є діти – ви повинні їм допомогти стати на ноги, одружити їх. Ви повинні їм показати інше життя – щасливе та світле, без війни.

Предыдущий пост
Тривога та страх як реакція на реальну загрозу – це нормально і це нас захищає.
Тревога и страх как реакция на реальную угрозу – это нормально и защищает нас.
Следующий пост
страх і паніка
Як побороти страх і паніку під час воєнного стану

Новости партнёров

Fresh

Шоубиз

«МастерШеф 13»: смотреть онлайн 11 выпуск от 20.04.2024

В новом выпуске шоу «МастерШеф 13» участникам придется изучить кодекс кулинарных правонарушений, чтобы не нести ответственности на битве черных.
Foodstyle

Бренд Fiorelli – переможець номінації «Ігристе вино року 2023»

Fiorelli – бренд ігристих вин та напоїв отримав престижну нагороду «Ігристе вино року 2023» за результатами аналізу експертів Аналітичного центру «Вибір Країни».
Lifestyle

Великая суббота: традиции и главные запреты перед Пасхой

Суббота перед Пасхой - это святой день, который предоставляет уникальную возможность для размышления и духовного обновления.