«24 лютого виявилося не початком, а наслідком»: як змінилися актори Олександр Сугак та Дмитро Вівчарюк за час вторгнення
![Олександр Сугак та Дмитро Вівчарюк](/storage/crop/articles/avatar_37737_max.jpg)
Зірки скетчкому «Звʼязок», який розповідає про стосунки на відстані під час війни, поміркували над власною трансформацією. Як повномасштабне вторгнення вплинуло на акторів серіалу - Олександра Сугака та Дмитра Вівчарюка.
Олександр Сугак
![Олександр Сугак](https://edyna.media/storage/shares/01.2024/%D0%97%D0%B2%CA%BC%D1%8F%D0%B7%D0%BE%D0%BA_%D0%A1%D0%B0%D1%88%D0%B0_%D0%A1%D1%83%D0%B3%D0%B0%D0%BA.png)
Усвідомив головне: 24 лютого (2022 року, – прим. ред.) виявилося не початком. Повномасштабне вторгнення – це наслідки багаторічного цілеспрямованого руйнування нашого суспільства та єдності. Дуже шкода, що мене в родині не виховували державною мовою. Зараз моя донечка розмовляє лише українською. Але мені ще дужче болить, коли я бачу, як батьки продовжують говорити з дітьми російською. Адже так руйнується щасливе майбутнє наступних поколінь. Та найголовніше – це виховання національної свідомості в дітей та молоді. Щоб уникнути помилок минулого, вони мають ставати освіченішими, аби ними неможливо було маніпулювати. І лише так ми будемо сильними, незалежними та щасливими.
Дмитро Вівчарюк
![Дмитро Вівчарюк](https://edyna.media/storage/shares/01.2024/Звʼязок_Діма_Вівчарюк (3).jpg)
Перегляд цінностей відбувся в ту ж мить, коли почалися вибухи о 5-й ранку 24 лютого 2022 року. Хоч зараз більшість вже адаптувалися до життя з повітряними тривогами, але ж невідомо, коли й куди прилетить. Тому мої маленькі сини та дружина залишаються за кордоном. І я дуже вмотивований, аби перемога настала якнайшвидше, і сімʼя повернулася в безпечну країну з прекрасним майбутнім. Від початку великої війни маю просте правило: найкращий одяг – теплий, а їжа – та, що їсться. За ці два роки усвідомив, що в мирний час ми жили за якимись шаблонами і в масках. Війна позривала їх, відкрила всі негативні якості кожного. Раніше переймався: «От назбираю гроші, куплю машину». А зараз я дозволяю собі жити сьогоднішнім, не маючи ні авто, ні відпочинку на морі, ні навіть сімʼї поруч. Живий, а те все буде. Саме заради майбутнього нашої вільної країни, маленьких і дорослих українців я роблю все, що від мене залежить. І завжди кажу «дякую» захисникам і захисницям, адже саме вони дарують нам можливість прокидатися. Дякую волонтерам, без чиєї допомоги ми б не протрималися. І низький уклін тим, хто віддав душу й тіло за нашу свободу.