День Вишиванки: зірки та телеведучі розповіли про особливе значення народного українського оберегу
![День Вишиванки](/storage/crop/articles/avatar_37041_max.jpg)
Історія вишиванки має глибоке коріння, адже елементами вишивки прикрашався ще одяг скіфів, які проживали на землях сучасної України ще до нашої ери. У Київській Русі також прийнято було носити вишитий одяг, про що є згадки тогочасних мандрівників та істориків. Український народ крізь віки проніс любов до вишиванки та зберіг традиції вишивання одягу.
День вишиванки відзначається у третій четвер травня. Тобто цього року припадає на 19 травня. Українські зірки та телеведучі розповіли про особливе значення народного українського оберегу.
Віталій Козловський, співак, ведучий каналу М1
Вишиванка - це не просто наш національний одяг. Це - один із символів України. І зараз, в складні часи війни, це наш оберіг. Це те, що об’єднує українців по всьому світу. А ще - це дуже стильно і красиво! Для мене вдягати і носити вишиванку - це почуття гордості за те, що я українець.
Наталія Могилевська, співачка
Вишиванка - це не просто національне вбрання, це наша історія та оберіг. Колись для наших предків це був повсякденний одяг, і мене дуже радує, що ми повертаємося до цього, з кожним роком все частіше можна побачити людей у вишиванках просто на вулиці без певних привидів.
Дякую нашим дизайнерам, які прославляють і далі наш національний одяг не тільки в Україні, а й закордоном! Це і Yuliya Magdych, і Vita Kin та багато інших брендів, які одягають весь світ в українську вишиванку.
![Наталія Могилевська](https://edyna.media/storage/shares/09.2022_02/IMG_6508-1-3.jpg)
KAMALIYA, співачка
Для мене вишиванка - це символ свободи, перемоги добра над злом та непохитної віри. Маю у гардеробі багато вишиванок з різних куточків України. Кожен «малюнок» несе якийсь особливий індивідуальний зміст. Вишиванку, до речі, з радістю носять не тільки мої донечки, але й чоловік - пакистанець.
![KAMALIYA](https://edyna.media/storage/shares/09.2022_02/кам.jpeg)
Оля Цибульська, співачка, ведуча М1
В дитинстві хотілось модних джинсових штанів і блуз по останньому сезону. Але я мала великий приклад - свою прабабусю Мотрю. Наймодніша у селі, найкрасивіша серед бабусь на лавці, вбрану у все, що вишила своїми руками. Тепер розумію, що це був кутюр найвищої проби. Якось так вийшло, що нам потрібен день «чогось», аби згадати, що це «щось» в нас є. Цілуємо коханих 14 лютого, даруємо дівчатам квіти 8 березня. Хочу, щоб мій син знав, що вишиванка - це не тільки раз в рік для фотки в інстаграм. Це унікальний стиль, який йому придумали предки задовго до появи стилістів. Вишиванка доводить, що історія - це не нудно. В багатьох країнах національних одяг живе в запилених архівах, енциклопедіях і музеях. А в нас вона в тренді завжди. Коли ти сексі киця, серйозний бос чи багатодітна мама. Це так круто!
Денис Жупник, ведучий М1
Вишиванка - це наша гордість, унікальність і потужна зброя! Самоідентифікація! Але вона працює тільки в комплексі - вишиванка, мова і любов до України! Сьогодні, вдягаючи вишиванку, я прошу тільки про одне - мир в Україні. Але знаю точно, що він настане дуже скоро, адже у нас є Збройні Сили України!
![Денис Жупник](https://edyna.media/storage/shares/09.2022_02/281724309_1006981609948669_7977035849694785133_n.jpg)
Маша Виноградова, ведуча М1
Зараз вишиванка для мене - це особливий ідентифікатор того, що я Українка. Ми з дочкою наразі закордоном і вона, в деякій мірі, є для мене відчуттям дому.
![Маша Виноградова](https://edyna.media/storage/shares/09.2022_02/вин.jpeg)
Таня Лі, співачка, ведуча М2
Ви коли-небудь пробували вишивати вишиванку? Це кропітка праця, яка вимагає витримки, уважності, працелюбності і орієнтовності на результат. Це символ українського народу, і зовсім не дарма! Те саме, можна сказати про кожного українця зараз. Адже ми сильні, працелюбні, тактичні та орієнтовані на переможний результат. І все що ми робимо - зроблено з любов‘ю.
Сергій Подвеза, ведучий М1
Вишиванка - це мій оберіг, бронік, який захищаю мою українську душу ! Вона, своєю чарівною силою та магію предків надихає мене на патріотичну творчість та оберігає от всіх негараздів! В мене декілька вишиванок, але є одна, особлива, її мені вишила люба тещинька по старовинним подільським ескізам! Цю вишиванку я вдягаю найчастіше.
![Сергій Подвеза](https://edyna.media/storage/shares/09.2022_02/м1.jpeg)