Психологиня розповіла, як побороти розгубленість і страх прийняти будь-яке рішення

страх
Статья эксперта
Психологиня та ведуча проекту Нового каналу «Екси» Наталя Єжова дала дієві поради в актуальному зараз питанні.

Наталья Ежова
Психолог, сексолог и соведущая реалити «Эксы» (Новый канал).

У складний для всієї країни час є питання чи проблеми, які відчуває майже кожен українець. Одна з таких – розгубленість і страх прийняти будь-яке рішення. Психологиня Наталя Єжова пояснила, як подолати це відчуття й повернути впевненість.

Зараз справді складно щось вирішити. «Якщо рішення неправильне? Якщо я щось втрачу? Якщо те, що я виберу, зашкодить мені та моїй сім’ї», – ці та багато інших питань крутяться в головах українців. І на них дійсно важко дати відповідь. Я зібрала дієві поради, що робити для того, аби побороти проблему та стабілізувати свою психіку

– каже експертка.

Дайте цьому рішенню «народитися»

Ми всі зараз перебуваємо в умовах стресу. Важливо дати рішенню з’явитися самому, почекайте на нього. Не змушуйте себе й не робіть поспішних кроків, про які потім можете пошкодувати.

девушка задумалась

Пофантазуйте про різні шляхи

Проживіть у своїй голові три життя. Уявіть, що буде, якщо зробите так. Потім – якщо зробите інакше. Подумайте таким чином про всі варіанти розвитку подій. Якщо важко зробити це у фантазіях, то пропишіть в нотатках. Дайте цій інформації «вистоятися». День не думайте про неї, не зазирайте у свої записи. А згадайте і проговоріть чи прочитайте вголос через день. Подумайте, що вам найближче.

Не обіцяйте собі

Не загадуйте на 100%. Зрозумійте, що може бути так, а може й інакше. Не будьте категоричним. Дайте життю можливість підкорегувати все. Коли ви так ставитеся до подій і свого рішення, то це трохи знижує стрес і напруження. Тоді все, що ви хочете, до вас прийде.

девушка задумалась

Фокусуйтеся на собі

Подумайте, які емоції за різних варіантів рішень ви проживатимете. Зараз це важко уявити, але намагайтеся зрозуміти, що ви хочете й можете відчувати. Які емоції сподіваєтеся прожити? Намагайтеся відчути свій стан. Від цього й відштовхуйтеся при прийнятті рішення.

Думайте про кінцеву мету

Думайте про те, що хочете отримати. Неважливо, якою дорогою, якими способами ви прийдете до бажаного. Головне – чітко розуміти кінцевий результат, ваше бажання. Навіть якщо здається, що це зараз неможливо, все одно мрійте.

Предыдущий пост
знайти себе
Як спробувати знайти себе у новому світі з війною та нестабільністю?
Следующий пост
втрата
Психологиня розповіла, як оговтатися від втрати та знайти сили жити далі

Новости партнёров

Fresh

Психология

Борьба с внутренним критиком: как построить здоровую самооценку

Самооценка – это то, как мы психологически и эмоционально воспринимаем себя. И она может влиять на все сферы нашей жизни – карьеру, отношения, финансовое состояние.
Фитнес и здоровье

Интервальное голодание vs. обычный голод: разница и эффективность

Откройте для себя секреты здорового питания с интервальным голодом!
Lifestyle

Церковный календарь на 2024 год: новые даты праздников в Украине

После перехода на новоюлианский церковный календарь с 1 сентября 2023 года в Украине изменились даты православных праздников.