10 помилок, які варто уникати при побудові успішної кар'єри

кар'єра
Статья эксперта
Нам постійно розповідають про те, що потрібно родити для власного успіху. Ми ж вирішили піти іншим шляхом і визначити помилки, яких варто уникати.

Виктория Кощавцева
Ментор бизнес-сообщества Board, владелица и директор консалтинговой компании "VSK Consulting", бизнес-коуч, спикер, эксперт по рекрутингу и оценке персонала, построению команд.

6 років тому я кардинально змінила професію і зараз займаюся вирішенням питань пошуку ключових фахівців для українських і міжнародних компаній. Моя компанія VSK Consulting супроводжує компанії реального сектора економіки, ІТ сектора та стартапи. Кожен день ми бачимо сотні резюме, проводимо зустрічі з десятками претендентів, і стикаємося з такими життєвими історіями, що дух захоплює!

Досить часто до нас звертаються за допомогою ті, хто в пошуках роботи за порадами про те, як будувати кар'єру, яку сферу або компанію обрати. Після спостереження переваг і логіки роботодавців, а також поведінки співробітників протягом тривалого часу хочу описати найпоширеніші способи того, як легко зруйнувати кар'єру. Список неповний, тому далі буде.

Важливість освіти!

Самоосвіта сьогодні все більше займає місце в резюме в графі про освіту і це надихає, але думати про те, що базова фахова вища освіту втрачає актуальність, на мій погляд, завчасно. За весь час роботи над пошуком керівників жодного разу не було випадку зневаги з боку роботодавця цим пунктом.

Освіта дає систему знань, підходи та вміння навчатися, що важливо для подальшого розвитку. Кілька вищіх освіт, спеціальні освітні програми завжди будуть перевагою при виборі кандидата. До речі, на певному рівні кар'єрного розвитку, освіту розглядають все більше, як можливість зсуву парадигми і вірного способу зав'язати корисні зв'язки і знайомства. Наприклад, МВА - це завжди плюс кандидату на топову посаду.

Тож, поділюся власним досвідом, спостереженнями та порадами.

успешная девушка

Спосіб 1: Обрати «не ту компанію»

Вибір першого, що й і говорити, чергового місця роботи - завдання із зірочкою.

Зазвичай, успішна кар'єра - багато в чому так названий «стрункий» досвід роботи, тобто це перелік у резюме роботодавців певного рівня, компаній маштабних, з добре налагодженими процесами та відомими продуктом або брендом. Крім того, що такі компанії - хороші професійні школи, вони також дають можливість бачити і застосовувати найкращі світові практики, навчатись та отримувати одразу високий професійний рівень.

Саме тому працевлаштування у невелику компанію у найближчому офісному центрі поряд з домівкою, звичайно, зручно, але якщо ви свідомо ставитесь до питання управління кар'єрою, не варто поспішати, важливо спробувати себе в масштабному бізнесі.

Спосіб 2: Вважати, що вам всі все винні: навчити, показати, підвищити, тощо

Роботі ми віддаємо найцінніше, що у нас є - наш час - це єдиний унікальний ресурс, котрий неможливо повернути. Що хочемо натомість - по-різному: грошей, визнання, самореалізацію, інше. Як цього досягти? Зайняти відповідальну позицію. Не чекати, що вам все винні тільки тому, що ви-таки зробили зусилля і прийшли на роботу.

Для успіху потрібно зайняти активну позицію: самому намагатися розібрати тонкощі, зрозуміти, навчитися, попросити про допомогу.

Вчасно підняти питання про підвищення, перегляд зарплати, навчанні – теж важливо.

Те, що з вами відбувається на роботі - Ваша відповідальність. Не чекайте з моря погоди, а дійте. Капіталізуються себе, тобто використовуйте всі можливості, щоб стати кращим профі, підвищуйте свою цінність. Хочу відзначити, що саме таких фахівців підвищують в першу чергу, їм допомагають і йдуть назустріч.

Способ 3: Обговорювати інших і бути токсичним

Хто не любить потеревенити про недоліки колег, підлеглих і керівництва. Подробиці особистого життя колег, плітки та новини – значна частина розмов на робочому місці, але корпоративна кухонна політика дуже підступна і ненадійна. Не варто грати проти когось, боронь Боже, ви опинитеся на місці того, хто програв. Ви не знаєте, хто завтра «здасть вас по секрету», щоб вигідніше виглядати в очах керівництва. Тим більше, не варто розповідати про домашні справи, інакше ризикуєте стати заручником своїх же слів: всі ваші невдачі або перемоги ризикують бути пов'язаними з особистими питаннями, а не професійними перемогами та досягненнями.

Бути токсичним - поширювати невдоволення тим, що відбувається навколо – теж сумнівна якість. Роботодавці усіма силами уникатимуть таких співробітників, незважаючи на їх професіоналізм.

девушка смотрит в окно

Спосіб 4: Терпіти роботу, якщо вона вам не подобається

У всьому важливий здоровий глузд. Я не кажу про подолання перших труднощів до майстерності або про рядові напружені дні, я про те, якщо в якийсь момент сил немає, і ви розумієте, що втрачаєте час, сенси, здоров'я.

Ваші найпродуктивніші роки не варто витрачати на те, що дуже не подобається. Можна або знайти нові сенси в тому, що робите, або йти і шукати нову роботу, або професію, у якій ві захочете розвитку та досягнень. Роблячи нецікаву роботу кожен день, Ви навряд чи зумієте досягти успіху.

Спосіб 5: Міняти роботу часто

Пошук себе - це нормальна частина нашого трудового шляху. Але багато роботодавців не поділяють цю ідею. Якщо керівник бачить резюме, в якому кожні півроку наявна зміна роботи, то воно довго буде припадати пилом на столі рекрутера. Звичайно, бувають різні ситуації, але переходи повинні бути логічні й виправдані. Тому, перехід на нову посаду або в нову компанію - відповідальний крок для того, хто хоче керувати своєю кар'єрою.

Спосіб 6: Ігнорувати внутрішнє підвищення

Для багатьох рекрутерів хорошим показником успішності кандидата є наявність внутрішніх переходів - тобто зростання і розвиток, кар'єрне рух вгору в рамках однієї компанії-роботодавця. І навпаки, якщо кожна зміна компанії пов'язана лише з ростом посади і доходу та відбувається частіше одного разу в рфк-півтора. У такому випадку складається відчуття, що кожен новий вихід - лише короткий проміжок у вашій кар'єрі, який потрібен тільки для нового стрибка по кар'єрних сходах. Навряд чи такий співробітник надійний і може бути завзятим спеціалістом, що насторожує.

Спосіб 7: Брехати в резюме

Це класика жанру. Як рекрутингова команда, ми часто стикаємося з неправдою в резюме або фейковими портфоліо. Найчастіше обманюють в результатах, функціях тієї чи іншої посади, кількості підлеглих. Тобто надають неточну інформацію про те, що складно перевірити. У нас в практиці був випадок, коли для позиції особистого асистента потрібно було знання французької мови. Важливо відзначити, що наш рекрутер володів французькою на хорошому рівні, тому міг перевірити цю інфрмацію досить професійно. На одній зі співбесід чергове запитання було поставлене французькою. Кандидат - дівчина з відмінним резюме, в якому знання мови оцінювалося, як вище середнього, не змогла навіть зрозуміти питання. На подив рекрутера, вона зізналася, що не володіє мовою, і не припускала, що це перевірять. І смішно, і сумно. Навіть для нової вакансії асистента, де знання французької не буде необхідністю, кандидата буде відхилено, тому що є думка, що нечесність в дрібницях пов’язана з нечесністю в усьому

девушка смотрит документы

Спосіб 8: Думати, що люди і зв'язки між ними – неважливі

Можна бути суперпрофі, але якщо ваші soft skills залишають бажати кращого, дуже шкода. Все більше проектів реалізуються крос-функціональними командами, багато бізнесів переходять від жорстких ієрархічних структур до гібридних варіантів, матриць та проектних груп.

Важливо вміти взаємодіяти, домовлятися і комфортних для інших колег шляхом відстоювати свої інтереси.

Зараз особисті якості та навички спілкування все більше цінуються, ніж професіоналізм навіть для тих професій, котрі, здавалося б, не пов'язані з спілкування в команді, клієнтами, партнерами, а особливо для молодих фахівців.

Емоційний і політичний інтелект також важливі для кар'єрного зростання, як і знання мов, підвищення кваліфікації і вміння працювати з різним програмним забезпеченням.

Окрім прагматичних і очевидних сторін питання хочу додати, що щирість, позитив і уважність завжди допомагатимуть встановлювати міцні зв'язки, котрі ніколи не будуть зайвими на кар'єрному шляху.

Спосіб 9: Голосно грюкати дверима

Йти красиво - особлива навичка, як багато в ній: вести себе гідно, тримати під контролем емоції, поважати себе та інших.

Рішення про звільнення - це завжди непросто. Хто з нас не стикався з тим, що в цьому питанні були негативні емоції, взаємне невдоволення, як співробітника, так і роботодавця. І хто правий, а хто винуватий - розібрати складно і часом не потрібно. Але в цій статті ми говоримо про співробітника, який може нашкодити своїй кар'єрі.

Моя думка, йти потрібно гідно, зберігши ділові рівні стосунки. Земля кругла і цілком можливо, що вам не раз доведеться стикатися з колишнім шефом або колегами, тому нехай ці моменти будуть приємними.

Спосіб 10: Не освоювати суміжні навички і не вчитися новому

Будь-яка професія зараз все більше вимагає освоєння нових навичок, суміжних функцій і знань.

20 років тому бухгалтеру не було потрібно знати спеціальні програми, законодавство і основи фінансів, у тій мірі, як зараз. Від інженерів не потребували знання іноземних мов, а від технологів харчового виробництва не очікували глибокого розуміння роботи механізмів виробничих ліній до нюансів матеріалів, котрі використовуються компаніями-виробниками.

Якщо ви хочете завжди бути затребуваним, вміти більше, ніж колеги і розраховувати на підвищення - вкладайте в себе знання і освоюйте нові вміння. Професії мають тенденцію до розширення, розмиття функціоналу, тому більш успішним буде той пошукач, чий кругозір ширше, а список навичок довше. Крім професійний курсів, рекомендую управлінські тренінги, курси проектного менеджменту - це розвиває вас, не тільки як професіонала, але й як особистість.

Управління своєю кар'єрою - це вагома відповідальність. Зробити помилку і нашкодити репутації легко, складно це виправити.

Співпраця, саме це слово мені подобається більше, ніж слово робота - процес складний, що вимагає усвідомленого підходу, терпіння і майстерності.

Карєра – це репутація, професіоналізм і комунікабельність,тому проактивність та бажання вчитися завжди будуть цінуватися роботодавцями, навіть через 20 років.

Фото в тексті: Стоковые изображения от Depositphotos

Предыдущий пост
новогодний корпоратив
Как отпраздновать новогодний корпоратив без негативных последствий
Следующий пост
отношения
ТОП-7 вещей в поведении женщины, которые могут оттолкнут мужчину

Новости партнёров

Fresh

Свадьба

9 лет свадьбы: как отпраздновать и что подарить на фаянсовую свадьбу

Узнайте, как сделать фаянсовую свадьбу запоминающейся и особенной.
Психология

Мультфильмы для развития ребенка от 1 года

В мире, где каждый день является новым открытием, мультфильмы играют ключевую роль в развитии детей в возрасте одного года.
Lifestyle

В Україні покажуть новий фільм Жиля Леллуша про сучасних Ромео і Джульєтту

Днями один з найпрестижніших кінофестивалів 77th Cannes Film Festival анонсував конкурсну програму.
Свадьба

Деревянная свадьба: как отпраздновать 5 лет со дня свадьбы

Практические советы и идеи для уютного и запоминающегося празднования, которые подходят для различных предпочтений и бюджетов.