Берегиня зі зброєю

Берегиня зі зброєю
Жінка-воїн, жінка-мати, жінка-дружина, жінка-сестра, жінка-донька, жінка … скільки відповідальності, тривог, турбот на плечах у жінки, а особливо під час війни!

За вісім років рашистської агресії на сході України, жінки активно долучилися до військової справи. На січень 2022 року в українській армії служить 32 тис. жінок, це близько 16% від складу ЗСУ.Рівність жінок і чоловіків в армії є світовим трендом і стандартами НАТО. Поступово й наші українки в армії можуть займати ті ж посади і звання, що й чоловіки.

До 2019 року жінки в Україні могли служити в армії, але не могли вступати на навчання в заклади військової освіти.

Після того, як Міністерство оборони усунуло перешкоди для участі жінок у діяльності війська, були скасовані всі обмеження в прийомі жінок на навчання до закладів військової освіти.

Одними з перших змінили правила вступу у військовому ліцеї імені Івана Богуна, Волинський військовий ліцеї. У 2021 році військовий фах обрали близько 450 українських дівчат.

А що вписано в наш генетичний код? Якими були раніше українки?

Якщо звернутися до того, як нашу жінку описували в літературі, то ми переважно бачимо образ впевненої українки, яка може відстояти себе і захистити свою родину, вона не обирає для себе роль жертви.

Звернувшись до історичних досліджень, знаходимо інформацію, що на берегах озера Меотида (Азовське море) та річки Борисфен (Дніпро) мешкали жінки-воїни, яких назвали амазонками. А давньогрецький історик Геродот мав думку, що сармати з'явилися від шлюбів скіфів з амазонками.

Говорять, що всі сарматські чоловіки були воїнами, а також серед воїнів було багато молодих сарматських жінок. Відомі нам "кам'яні баби", які були часто зі зброєю, залишилися від половців в південноукраїнських степах.

Історики знайшли перекази про воєнні традиції половецьких жінок, більшість з яких вміло скакали верхи на конях і гарно володіли зброєю.

Ті часи відзначалися постійними варварськими набігами, необхідністю захисту кочовищ, такі обставини потребували постійної готовності військових сил і не випадково, що у цьому воєнізованому соціумі з'явилися жінки-богатирки.

Осмислюючи історичне минуле, стверджуємо, що українки мають давнє амазонське коріння та з давніх давен мужньо і вміло захищають свою землю, своїх дітей.

Але як же важко усвідомлювати, що тисячоліття історія людство нічому не навчила. І ми у 21-ому столітті знову маємо потребу у мужніх, сильних, непереможних жінках-воїнах, які мають сміливо виборювати свободу і незалежність, а в бою, часом, стають небезпечнішими за чоловіків, бо включається ще і внутрішній ресурс "жінки-матері", яка ладна за своїх дітей, як вовчиця, горло перегризти.

Українська військова Ольга Бенда - непереможна, красива, щаслива жінка. З 2016 року вона була кухарем у 72-й бригаді імені Чорних Запорожців.

Факти її життя вражають непохитною вірою в міцність українського духу. На війні пані Ольга знайшли своє кохання.

А на День матері, у травні 2017 року, сталася трагедія - під час обстрілу в Авдіївці на Донеччині, Ольга Бенда втратила ногу. Коханий чоловік допомагав їй одужати, у грудні 2017 вони одружилися.

Пані Ольга - єдина жінка, яка взяла участь у Марафоні морської піхоти США на протезі. Її вчинки надихають кожну/кожного з нас гідно долати життєві випробування.

На Різдво у 2021 році у Ольги Бенди народилася друга дитина - син. Хочеться, щоб наші діти бачили лише мирне небо над головою!

І Мир неодмінно прийде, Україна переможе, бо в нас є такі справжні Берегині як Ольга Бенда!

Коли зараз, щодня на всій території України йдуть військові дії, глибоко розумієш величезний подвиг наших захисників і захисниць, які усі вісім років боронили нашу державу на сході.

Більшість з нас у Києві та Харкові, у Дніпрі та Львові та в інших містах і селах нашої Батьківщини жили останні роки мирним життям з певним відчуттям як чогось звичного, що десь там на сході йде війна.
А з 24 лютого 2022 року кожен українець відчув на собі страх та жах війни, і ми тепер, як ніколи, у повній мірі усвідомлюємо те, що мати у державі потужну, сильну армію - це запорука нашої незалежності та свободи. І сьогодні ми пишаємося міццю наших Збройних Сил України.

Назавжди в нашій пам'яті залишаться героїчні українки, які віддали своє життя, захищаючи свободу і незалежність держави, неймовірно сміливі, світлі, відкриті, мужні і водночас такі жіночні та тендітні.
У особі Героїнь, яких ми згадаємо зараз з Вами, вклоняємось усім нашим захисницям, які віддали і віддають своє життя за щасливе, незалежне майбутнє України!

 Наразі ми, українці, маємо потужну армію, яка зміцніла у боях, має непохитний, переможний дух. У лавах ЗСУ воюють Берегині, які виборюють у важких боях Мир для України.

Уклінна вдячність Вам, наші відважні жінки-захисниці!

Слава нашим Героїням!
Непохитно віримо, Перемога за нами!

 

Автор Ольга Просіна 

Предыдущий пост
мобільний зв'язок
Що робити, якщо пропав мобільний зв'язок?
Следующий пост
Единственная
Стать экспертом «Единственная» прямо сейчас

Новости партнёров

Fresh

Шоубиз

«Крашанка»: у Києві відбувся допрем’єрний показ сімейної комедії

Комедія, заряджена на перемогу – у кіно з 25 квітня. Стрічка, яка візуалізує бажання кожного українця – запуск ракети на кремль, обʼєднала українських зірок, сімейні цінності та відбірний гумор! Поспішайте у кіно і запрошуйте всю родину, адже #перемогасправасімейна
Foodstyle

Полезные свойства голубики для детей и взрослых

Голубика в вашем рационе – преимущества и противопоказания.
Шоубиз

POSITIFF рассказал о своей новой любимой девушке

За кулисами съемок интеллектуально-развлекательного шоу «єПитання» музыкант POSITIFF рассказал о общих традициях с девушкой.