Психологиня розповіла, як позбутися залежності від новин
![залежність від новин](/storage/crop/articles/avatar_37077_max.jpg)
За три місяці повномасштабної війни українці встигли просто прикипіти до своїх гаджетів та екранів телевізорів. Багато хто навіть не може робити повсякденні справи, не перевіряючи, що пишуть у телеграм-каналах кожні кілька хвилин. Але залежності від новин можна позбутися.
Як це зробити, розповідає психологиня та ведуча «Ранку у великому місті» (ICTV) Юлія Зорій.
Бажання постійно читати новини у стресових ситуаціях – це ілюзія контролю. Я знаю, що відбувається, а відповідно, контролюю ситуацію. Взагалі ілюзія контролю – це схильність людей трішки перебільшувати свою здатність контролювати події та результати, на які ви навряд чи можете вплинути. Але з іншого боку ця ілюзія контролю виконує захисну функцію. Вона знижує тривожність, додає сил та оптимізму. Але лише на певний час, бо це таки ілюзія
– наголосила Юлія.
![Юлія Зорій](https://edyna.media/storage/shares/09.2022_02/8_06_Що_робити_якщо_Залежністі_від_новин.jpg)
Як же можна розпізнати залежність від новин?
Симптоми:
- дратівливість після перегляду новин;
- порушення сну;
- порушення концентрації уваги;
- фізичне та психічне виснаження.
![девушка смотрит в телефон](https://edyna.media/storage/shares/09.2022_02/Depositphotos_544612736_L.jpg)
Щойно ви виявили залежність від новин, спробуйте позбутися цієї згубної для вас звички:
- Контролюйте, скільки часу ви приділяєте перегляду новин. Сформуйте режим дня – час на приготування їжі, фізичні навантаження, спілкування з дітьми, роботу тощо. А також складіть свій умовний графік відслідковування новин і не порушуйте його. Наприклад, ви читаєте стрічку по півгодинки вранці, вдень та ввечері. Також можете домовитися чергувати відслідковування з тим, хто поруч, а потім переповідати найважливіше.
- Дотримуйтеся інформаційної гігієни під час війни. Занурити нас в інформаційний хаос, де панують страх, тривожність та невизначеність – це мета ворога. Тому не можна вірити всьому, що ви читаєте. Оберіть для себе ті ЗМІ, телеграм-канали, експертів, яким ви довіряєте і за якими слідкуєте вже певний час.
- Перевіряйте інформацію у першоджерелах. Усі можуть помилятися – навмисно чи випадково.